Rozhovor ČT24

Odpovědi lídra hnutí ČNF na dotazy České televize (www.ct24.cz) ohledně představení postojů kandidujících subjektů.

Obrana a bezpečnost

Obrana proti vnějším vlivům žádná,obsazení republiky může proběhnout do 60min.PČR nemá dostatečnou pravomoc k rychlému a snadnému jednání.

Řešení :  aktivní obrana státu a státních hranic, zavedení pohraniční stráže , posílení pravomocí policie.

Podrobněji : rekapitulace zbytečně vynaložených financí novým ministerstvem podvodu , zrušení nevýhodných smluv, potrestání viníků. Nastavení nových pravidel tak, aby byl náš stát a náš občan skutečně chráněn. Nepotřebujeme letadla nebo obrněná auta , která slouží někde jinde. Potřebujeme techniku a lidi, kteří budou tady a teď.

Doprava a dopravní infrastruktura

Tento resort vnímáme jako největší únik peněz ze státní kasy. Dále není třeba se vyjadřovat, stav silnic a dálnic hovoří za vše.

Řešení : stavby silnic a dálnic realizovat  pomocí státních organizací nikoliv soukromými společnostmi. Prozatím.

Podrobněji : rekapitulace zbytečně vynaložených financí v tomto resortu novým ministerstvem podvodu, zrušení nevýhodných smluv, potrestání viníků. Přesun ministerstva dopravy do Ostravy.

Společnost a kvalita života

Současný stav : pozitivní , kvalitní , ale jenom pro někoho a někde.

Řešení : zkvalitnění života pro všechny.

Podrobněji : musíme si vzít příklad z jiných zemí, kde jsou nastaveny pravidla správně a spravedlivě.  Např. nás zaujal  postoj Švýcarska ohledně firem, které neplatí faktury.  U nás běžný jev, který nikdo není schopen vyřešit, u nich jednoduchá metoda. Jednou, pouze jednou nezaplatíte včas fakturu a odeberou Vám IČ. Jednoduché a účinné. U nás ? Paragrafy, směrnice a výsledek všichni víme jaký je. Ptáme se opět stejně. Kdo to takto u nás špatně nastavil ? Asi nikdo, protože u nás nikdo za nic nemůže…

Sociální politika a zaměstnanost

Stát rozdává peníze, ale nespravedlivě těm, kteří nechtějí pracovat. Naopak těm, kteří si to zaslouží (důchodcům),dává co nejméně.

Řešení : změna pravidel pro vyplácení jakýkoliv peněz státem, naopak podpora vyplácení důchodů tak, aby se za výši těchto financí nemusel nikdo z našich důchodců stydět. Zaměstnávat co nejvíce občanů ve státním sektoru místo bezhlavého vyplacení financí za docházku na úřad práce.  Kdo vymyslel současný způsob vyplácení financí  asi nezjistíme, ale nám se tento bezhlavý způsob  vyplacení financí prostě nelíbí. Vám ano ?

Školství, sport, věda a mládež

Ve všem od MŠ až po VŠ, sport, vědu a mládež hrají roli finance a podle toho také výuka a s tím spojená činnost vypadá.

Řešení: změna pravidel financování těchto odvětví.

Podrobněji : rekapitulace zbytečně vynaložených financí v tomto resortu novým ministerstvem podvodu, zrušení nevýhodných smluv, potrestání viníků.

Průmysl a obchod

Co je ještě naše v našem státě a co už je jen zahraničních inv.? Proč nakupujeme zákl.potraviny,benzín,energie pouze u zahraničních firem?

Řešení:  zavedení státních prodejen s většinovým podílem českých potravin. Inženýrské sítě zpět do českých rukou.

Podrobněji : rekapitulace zbytečně vynaložených financí v tomto resortu novým ministerstvem podvodu, zrušení nevýhodných smluv, potrestání viníků. Přesun ministerstva průmyslu a obchodu do Brna.

Kultura

V případ „lepšího“ volebního úspěchu uspořádáme velkolepý koncert skupiny COLDPLAY v Ostravě.

Státní finance

Pokud žije stát na dluh, pak se nesmíme divit, že spousta lidí dělá totéž. Stát by se měl lépe postarat o vlastní fin. i o fin.občanů.

Stát prodal všechny strategické  zdroje (voda ,plyn, elektřina ) zahraničním společnostem, které tyto komodity prodávají našim lidem. Kdo tento způsob okrádání našich obyvatel vymyslel ?

Příklad : Většina z nás ( ČNF)  je z IT a víme, jak to chodí…Upozornili jsme některá ministerstva na nevýhodně uzavřené smlouvy v této oblasti. Jediné ministerstvo, které se neozvalo, bylo ministerstvo financí. Ovšem musíme také říct, že i když jsme upozornili ministerstvo práce a sociálních věcí, že má uzavřené dvě smlouvy za 750mil. korun, které jsou naprosto nesmyslné, ČT1 o tom dokonce natočila i reportáž, tak se vlastně také nic nedělo. Nakonec šetření policie, které máme k dispozici dopadlo tak, že se vlastně nic nestalo a nikomu nic nechybí. Posudek k případu pro policii, který je součástí spisu  vypracovala společnost, ve které byl jednatelem právě podezřelý z této kauzy. To je paradox! Takových podobných finančních a jiných nesrovnalostí je celá řada.

Podrobněji : rekapitulace zbytečně vynaložených financí v resortu  státní správy novým ministerstvem podvodu, zrušení nevýhodných smluv, potrestání viníků. Přesun ministerstva průmyslu a obchodu do Brna.

Zahraniční politika

Nezaznamenali jsme žádnou aktivní činnost, za kterou bychom mohli pochválit nebo pokárat. Prostě nula.

Zemědělství a životní prostředí

Současný stav: naše země je zemědělsky nesoběstačná a životní prostředí zhuntované.

Řešení : stát by měl začít na svých pozemcích hospodařit , dále by se měl skutečně starat o životní prostředí a začít alespoň zákazem dieselových motorů jako hlavní, prokázanou příčinu vzniku alergií. Přesun ministerstva životního prostředí do Ostravy a ministerstva zemědělství do Brna. Nebo se snad už někdo z vlády začal soudit s automobilkami ohledně falšování hodnot emisí u dieselových motorů ? Pokud ano, tak to se omlouváme …

Spravedlnost a stav justice

Tristní stav. Vy voliči, všechny problémy přeci znáte. Vám nemusíme nic nového psát.

Řešení: začít od nuly. Ve spojených arabských emirátech funguje jednoduché pravidlo. Není tam totiž podmínečný trest. Někdo něco provede a jde rovnou sedět. Třeba na 2, 3 , 4 dny, ale jde sedět. On si to pak rychle někdo rozmyslí jezdit třeba na červenou. U nás se Vás policista zeptá „ pane řidiči“, můžu Vám udělit pokutu ve výši od 500 do 3000,-Kč a vy se s ním domluvíte, nebo počkáte, co se bude dít. Kdo to takto vymyslel a proč ?

Místní rozvoj a dotace z EU

Druhý největší potencionální únik financí.To se snad nedá všechno ani spočítat. My osobně neznáme zakázku, která by nebyla „problémová“.

Řešení: vytvoření ministerstva podvodu, které by na vše dohlíželo a někdo by byl skutečně za něco odpovědný a potrestaný!

Zdravotnictví

Nejvíce uzavřených smluv do kterých nelze nahlédnout je v resortu zdravotnictví. Zvláštní, že ? Proč ?

Řešení : odtajnění všech informací, které lidi zajímá. Kdo, kdy, kde a za kolik. Rekapitulace zbytečně vynaložených financí v tomto resortu novým ministerstvem podvodu, zrušení nevýhodných smluv, potrestání viníků. Přesun ministerstva průmyslu do Brna.

Stav demokracie v ČR

Současný stav : demokracie je a měla by být zachována.

Návrh : trochu omezení demokracie by neškodilo, protože od sametové revoluce jsme se ji naučili maximálně zneužít…případně by se mohla upravit pravidla tak, aby si nikdo demokracii nepletl s anarchií, protože to tak někdy vypadá. Nikdo za nic nemůže, nikdo není za nic odpovědný i když má funkci, která by odpovědnost vyžadovala. Všichni by chtěli funkci, ale odpovídat za tuto funkci nechce nikdo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *